Artimart

Prekybos salos (privalumai ir trūkumai)

 
  Atliktus darbus ir kita informaciją rasti čia ------ > PREKYBINĖS SALOS


  Kas geriau prekybos sala ar parduotuvė?  Pasirinkimas turėtų priklausyti nuo to, kokiomis prekėmis bus prekiaujama, kokiame prekybos (verslo) centre parduotuvė ar prekybos sala bus. Vieni prekybos centrai geriau pritaikyti prekybos saloms, kituose geriau rinktis parduotuvę.

Jei produkcija nėra didelių išmatavimų,  nereikia didelės erdvės prekių ekspozicijai, norite nedidelėmis sąnaudomis įsirengti prekybos vietą - Jums tinkamiausia prekybos salos koncepcija.

Prekybos centrų išplanavimas – vienas iš  faktorių, renkantis prekybos salos vietą. Ne visos prekybos centrų siūlomos vietos tinkamos prekybos salos koncepcijai. Reikėtų atsižvelgti į žmonių srautus toje vietoje, bendrą apšvietimą, vietos matomumą ir „prekybos kaimynus“.

Jei šalia esančios parduotuvės ir prekybos salos yra įrengtos prabangiai, gerai apšviestos, naujos prekybos vietos turi įsirengti atitinkamai, priešingu atveju jos taps „pilkos“ ir „nematomos“ pirkėjams.

           Esant galimybei, patartina rinktis sąlyginai neplatų koridorių, kur didžiausias žmonių srautas, kadangi čia PC lankytojas vis tiek praeis šalia ir žymiai didesnė galimybė, kad stabtelės ir, galbūt, susidomės siūloma produkcija. Taigi, prekybos salos vienas iš pagrindinių privalumų yra tai, jog ji turėtų būti pirkėjams ant kelio.

Prekybos salos įrengimo ir gamybos kaštai yra tikrai mažesni nei parduotuvės. Nėra statybinių darbų, ženkliai mažesnės investicijos į apšvietimą ir pati prekybos sala kainuoja daugelių atvejų mažiau, nei parduotuvės prekybos įranga ir baldai.           

Prekybos salos trūkumai. Prekybinės salos užimamą plotą ir aukštingumą riboja prekybos centrų taisyklės. Išmatavimai  negali viršyti prekybos centro numatytos normos. Tai trukdo  išeksponuoti norimos produkcijos kiekį.

Prekybos salos labiausiai tinkamos eksponuoti smulkiai  produkcijai, t.y. laikrodžiams,suvenyrams, parfumerijai, kosmetikai, papuošalams ir t.t.

Tokia produkcija, kaip drabužiai, batai, knygos, patalynė, buitinė technika, tinkama eksponuoti, ko gero, tik parduotuvėse.